راهنمای ثبت نام در سایت آزمون استخدامی آتش نشانی
تاریخ : 1375/8/27       

متقاضیان علاقمند به استخدام در آتش نشانی، می توانند در آزمون استخدامی هماهنگ کشوری یا استانی سازمان آتش نشانی شرکت نمایند، بدین منظور متقاضیان باید در بازه زمانی تعیین شده از سوی این سازمان به سایت azmoon125.tehran.ir مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه استخدامی سازمان آتش نشانی و مطالعه مندرجات و شرایط پذیرش نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک به صورت آنلاین اقدام نمایند و پس از نام نویسی و شرکت در آزمون و در صورت پذیرش در مرحله اول با طی کردن مراحل گزینش در شغل انتخابی استخدام شوند.

 


 

,,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 
9099071613 تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

,,,,,,,,,

 


         

گزینش متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی از طریق آزمون عملی، مصاحبه و معاینات پزشکی و روانشناختی انجام می شود و در صورتی که داوطلب امتیاز لازم را کسب نماید می تواند در این سازمان مشغول به کار شود.

شغل آتش نشانی جز مشاغل پرخطر بوده و افرادی که در این مشاغل به فعالیت می پردازند گاهی جان خود را به خاطر حراست و حفاظت از مردم و اموال آنان از دست می دهند، بنابراین متقاضیان این شغل باید، ذاتا" افرادی با روحیات انسان دوستانه و فداکار بوده و همچنین این افراد باید آمادگی جسمانی و روحی لازم برای این مشاغل را داشته باشند.

 

 

مقاله پیشنهادی: جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی

 

 

 

سایت استخدام آتش نشانی

زمان اعلام نیاز نیروی انسانی مورد نیاز جهت استخدام، از سوی سازمان آتش نشانی منتشر می شود و زمان دقیق آن مشخص نبوده، طی آخرین زمانبندی استخدام آتش نشانی که در تیر ماه 1400 صورت گرفت، امکان دارد مجددا" در این بازه زمانی از سال 1403 اعلام جذب نیروی انسانی توسط این سازما منتشر شود.

متقاضیان به منظور ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی باید به سایت azmoon125.tehran.ir مراجعه نمایند و پس از دانلود دفترچه و مطالعه دقیق مندرجات و شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای متقاضیان نسبت به نام نویسی و شرکت در این آزمون اقدام نمایند.

 

 

 

دفترچه آزمون استخدامی آتش نشانی

دفترچه آزمون استخدام آتش نشانی شامل اطلاعاتی مهمی مانند: زمانبندی، شرایط ثبت نام آزمون استخدامی، هزینه ثبت نام آزمون استخدامی، رشته های مورد نیاز، محل خدمت استان های مختلف، از قبیل سهمیه های مورد قبول در آزمون استخدامی، ظرفیت استخدام، منابع آزمون استخدامی و ... می باشد، بنابراین توصیه می شود متقاضیان حتما نسبت به مطالعه دقیق مندرجات آن اقدام نمایند.

 

 

 

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آتش نشانی

 

شرایط عمومی

 • تابعیت کشور ایران
 • اعتقاد به دین اسلام یا سایر ادیان رسمی کشور
 • عدم سوء سابقه کیفری یا فساد اخلاقی
 • تبعیت از قوانین نظام حاکم بر کشور
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • کارت پایان خدمت یا معافیت دائم غیرپزشکی
 • حداقل سن برای متقاضیان 18 سال تمام و حداکثر سن 35 سال تمام
 • سلامت جسمانی و روانی متناسب با شغل آتش نشانی

 

شرایط اختصاصی

 • حداقل مدرک تحصیلی برای آقایان دیپلم و برای بانوان کارشناسی می باشد.
 • حداقل قد برای داوطلبان آقا 165 و برای داوطلبان خانم 160 سانتی متر می باشد.
 • اولویت پذیرش برای داوطلبان بومی استان می باشد.
 • داوطلبان شغل های سنگین نیازمند ارائه گواهینامه پایه یک هستند.
 • سهمیه فرزندان شهداء، مفقودین، جانبازان 25% به بالا و آزادگان، همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور در جبهه در اولویت هستند.
 • دارندگان مدال طلای مسابقات جهانی در اولویت پذیرش قرار دارند.

 

 

مقاله پیشنهادی: راهنمای ورود به سایت استخدامی بانک اقتصادنوین

 

 

 

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی آتش نشانی

متقاضیان ثبت نام آزمون استخدامی آتش نشانی باید در بازه تعیین شده از سوی این سازمان به نشانی اینترنتی   azmoon125.tehran.ir مراجعه کرده و در صورت دارا بودن شرایط استخدام نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند.

 ابتدا آدرس اینترنتی azmoon125.tehran.ir را در مرورگر خود جستجو نمایید.

در مرحله دوم در قسمت سمت راست از صفحه اصلی سایت روی گزینه " ثبت نام " کلیک کنید.

در مرحله بعد پنجره ای باز می شود که باید کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و روی گزینه " ثبت نام " کلیک کنید.

سپس از طریق کد ارسالی به شماره همراه خود به مرحله بعد وارد شده و نسبت به تکمیل اطلاعات متقاضی اقدام نمایید.

در مرحله بعد پنجره تکمیل اطلاعات متقاضی باز شده و فرد باید اطلاعات هویتی، تحصیلی، آدرس محل سکونت و... را وارد کرده و در پایان گزینه " تایید و پایان " را انتخاب کنید.

در مرحله آخر متقاضی باید نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون از طریق کارت های عضو شبکه شتاب و اتمام مراحل ثبت نامی اقدام نماید.

داوطلب در انتها پس از پرداخت هزینه، در صورت موفق بودن نام نویسی، یک کد رهگیری از سوی سامانه دریافت نموده که با استفاده از آن امکان دریافت کارت ورود به جلسه و اطلاع از نتایج آزمون را خواهد داشت.

متقاضیان باید در بازه زمانی تعیین شده کارت ورود به جلسه خود را دریافت کرده و در زمان معین در آزمونکتبی و سپس در آزمون عملی شرکت نمایند، در صورت موفقیت در این دو آزمون، امکان طی نمودن مراحل مصاحبه و استخدام را خواهند داشت. لازم به ذکر است موفقیت در مصاحبه استخدامی جزء ملزومات استخدام می باشد.

 

 

 

نکته: امکان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای افراد بازنشته و بازخرید شده وجود ندارد، داوطلبان نباید از جانب مراجع قانونی و دستگاه های اجرایی کشور محدودیتی برای ثبت نام داشته باشند.

 

 

 

منابع آزمون استخدامی آتش نشانی

متقاضیان به منظور شرکت در آزمون استخدامی آتش نشانی باید به دفترچه راهنمای آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی مراجعه کردهو از منابع آزمون آگهی یابند. تمامی سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینه ای و با ضریب یک خواهد بود. سوالات دارای نمره منفی بوده و به ازای 3 پاسخ اشتباه یک نمره کسر خواهد شد، در ادامه مطابق با عنوان شغلی متقاضی، منابع آزمون را تشریح کرده ایم.

 

 

مقاله پیشنهادی: ثبت نام آزمون استخدامی بانک سینا

 

 

 

 منابع آزمون عمومی

 

معارف اسلامی

احکام، احادیث، نبوت، امامت، توبه، عدالت، بندگی و اخلاص، خانواده، عفاف، مرگ و دوزخ، معاد، شرک، توحید، ترجمه و تفسیر آیات

 

اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی

 • جغرافیا، مسائل ورزشی، انقلاب، قانون اسای، تاریخ اسلام و معاصر، سند چشم انداز 1404، جنگ ایران و عراق، تشکیلات کشور، تاریخ و ادبیات، توافقات هسته ای

 

زبان و ادبیات فارسی

 • ساختار فعل، قرابت معنایی، قواعد و دستور زبان، آرایه ها، املا، معنی واژگان، مفهوم جمله، قالب های شعری، ساختار جمله

 

 فناوری اطلاعات

 • ویندوز، اینترنت ،کلیدهای ترکیبی و میانبر ،شبکه ،ایمیل access ,power point ,excel ,word

 

هوش و توانمندی های عمومی

 • حل مسئله توسط اجسام تجسمی، استدلال و درک مطلب، حل مسائل کیفری و جبری

 

زبان انگلیسی عمومی

 • معنی لغات، گرامر و درک مطلب

 

ریاضی و آمار مقدماتی

 • انتگرال، احتمال، شاخص ها، آمار، دنباله و تساعد، حل مسائل جبری و کسری، معادله خط، نامعادله ها، حد و پیوستگی، رگرسیون، مساحت ها، لگاریتم، توابع، ریشه یابی معادلات، مجموعه ها

 

 

 

منابع آزمون اختصاصی

 • مدیریت بحران

 • ایمنی حوادث و آتشسوزی

 • پیشگیری از بروز و گسترش حریق 

 • آیین نامه فنی حفاظت و بهداشت کار

 

 

 

حقوق کارکنان استخدامی آتش نشانی

حقوق کارکنان آتش نشانی به عوامل مختلف از جمله رده شغلی فرد  و سابقه کاری  آنان بستگی دارد در واقع هر چه نیروی کار دارای سابقه بیشتر و سمت بالاتر باشد، حقوق دریافتی اش نیز بیشتر خواهد بود. حداقل حقوق آتش نشانمطابق حقوق وزارت کار بوده و بر اساس پارامترهای عنوان شده افزایش خواهد یافت.

 


مشاوره تلفنی
https://s-moshaver.com