نحوه ورود به سایت ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد
تاریخ : 1375/8/27       

داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کرده اند و امتیاز لازم برای کد رشته محل را بدست آورده اند می توانند به منظور شرکت در مرحله بعدی پذیرش خود، پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری، نسبت به ثبت نام در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اقدام نمایند، طی آخرین اخبار منتشره از سوی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، مصاحبه علمی دکتری به صورت اینترنتی صورت می گیرد و بدین منظور متقاضیان باید به نشانی اینترنتی interview.azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند. لازم به ذکر است تمامی مراحل ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، بارگذاری مدارک و... در سایت مذکور صورت می گیرد. امتیازی که متقاضی در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد کسب می کند محاسبه شده و با نمره حاصل از آزمون کتبی ادغام می گردد و در نهایت طبق نمرات، فرم انتخاب رشته بررسی می شود.

 


 

,,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 
9099071613 تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

,,,,,,,,,

 


          

 

مقاله پیشنهادی: سایت پژوهشیار دانشگاه آزاد

 

 

 

معرفی سایت ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

افراد پذیرفته شده که امتیاز لازم برای کد رشته محل را به دست آورده اند، پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری باید مدارک لازم را در سایت interview.azmoon.iau.ac.ir آپلود کرده و پس از پرداخت هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی، نسبت به نام نویسی خود جهت شرکت در جلسه مصاحبه اقدام نمایند. متقاضیان می توانند در این سامانه محل برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را انتخاب کرده و در تاریخ تعیین شده جهت شرکت در این مصاحبه آمادگی لازم را کسب کنند.

 

 

 

نحوه ورود به سایت ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

متقاضیان به منظور نام نویسی باید به سایت ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد مراجعه کرده  و اطلاعات خواسته شده مانند: فایل سوابق آموزشی و پژوهشی، انتخاب محل انجام مصاحبه، انتخاب رشته و بارگذاری و... را به اتمام برسانند. در ادامه این مراحل را عنوان خواهیم کرد:

در مرحله اول باید آدرس اینترنتی azmoon.iau.ac.ir متعلق به سایت دانشگاه آزاد را در مرورگر خود جستجو نمایید.

سپس لینک فعال " ثبت نام به منظور شرکت در مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال... دانشگاه آزاد اسلامی " را انتخاب نمایید.

نکته: برای ورود مستقیم به سامانه مربوط به ثبت نام مصاحبه دانشگاه آزاد می توانید مستقیما به آدرس اینترنتی interview.azmoon.iau.ac.ir  مراجعه نمایید.

در این مرحله برای بارگذاری  فایل سوابق تحصیلی، علمی، آموزشی و پژوهشی خود  باید گزینه  " دریافت فایل سوابق تحصیلی، علمی، آموزشی و پژوهشی"  را انتخاب کنید.

در مرحله بعد باید کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته خود را در فیلدهای مربوطه وارد کرده و سپس گزینه " ورود " را انتخاب نمایید.

در این مرحله باید کلیه سوابق تحصیلی، آموزشی و پژوهشی خود را با فرمت PDF بارگذاری نمایید.  

پس از بارگذاری فایل های سوابق تحصیلی پژوهشی و... واحد دانشگاهی محل انجام مصاحبه را انتخاب نمایید و " رشته انتخابی جهت مصاحبه دکتری"  را علامت بزنید.

در آخرین مرحله هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید و رسید پرداخت را دریافت نموده و فرآیند ثبت نام رابه اتمام برسانید.

 

 

مقاله پیشنهادی: انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

 

سایت ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد interview.azmoon.iau.ac.ir

دعوت شدگانه به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می توانند با ورود به سایت ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به آدرسinterview.azmoon.iau.ac.ir نسبت به ثبت نام در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اقدام نمایند تا بتوانند بعد از بارگذاری مدارک و پرداخت هزینه مصاحبه دکتری برای شرکت در جلسه مصاحبه دکتری به محل اعلام شده مراجعه نمایند.

 

 

زمان ثبت نام مصاحبه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال 1402 از تاریخ 1402/02/30 آغاز شد و تا تاریخ 8 صبح 1402/04/04 داوطلبان فرصت داشتند تا به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و برای ثبت نام مصاحبه بدون آزمون دکتری این دانشگاه اقدام نمایند. مهلت ثبت نام مصاحبه دکتریدانشگاه آزاد ویژه جاماندگان تا تاریخ 1402/05/15 تمدید شد.

پس از ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، اطلاعیه ای در سایت دانشگاه آزاد مبنی بر دعوت به مصاحبه ثبت نام کنندگان درج می گردد. زمان دعوت به مصاحبه دانشگاه آزاد هفته سوم تیر ماه برگزار شد.

 

 

 

 

نکات مهم برای روز مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

فرآیند مصاحبه در دانشگاه های مختلف، متفاوت بوده اما همواه بیشترین سوالات و چالش هایی که پیش روی مصاحبه شونده است در قالب چند مورد خاص است که عبارتند از: معرفی داوطلب، رزومه تحصیلی وی، نام دانشگاههای محل تحصیل، دلیل نمرات درسی پایین، کلیات پایان نامه ارشد، زمینه کاری مورد علاقه داوطلب، انگیزه داوطلب از تحصیل در مقطع دکتری و ...

  • به هنگام ورود به جلسه مصاحبه و در تمام طول مدت مصاحبه اعتماد به نفس خود را حفظ نمایید.


  • به سوالات با اتدکی تامل و تا جایی که امکان دارد کوتاه و مختصر پاسخ دهید.


  • اگر جواب سوالی را نمیدانستید به صراحت اعلام کنید که پاسخ را نمیدانید.


  • با مخاطبان و اساتید ارتباط چشمی برقرار کنید.

 

 

 

 مقاله پیشنهادی: سامانه ساهم دانشگاه آزاد

 

 

 

مدارک الزامی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

مدارک الزامی عبارتند از: مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی که شامل اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه، مدرک کارشناسی ارشد یا گواهی معدل و ریز نمره دروس کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی و ریز نمره دروس کارشناسی، پایان نامه ارشد و صفحه نمره پایان نامه ارشد و....

 

 

 

مدارک برتر در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

مدارک زبان،مدارک علمی پژوهشی کنفرانس ها، علمی پژوهشی، مدرک آزمون EPT، آزمون TOEFL، آزمون IELTS، آزمون TOLIMO یا آزمون MSRT، گواهی سابقه تدریس در دانشگاه ها، گواهی ثبت اختراع، عناوین علمی، کتاب های تالیف و ترجمه شده، توصیه نامه از دو تن از اساتید مقطع کارشناسی ارشد و... موجب می شود در روز مصاحبه نمره مثبت برای متقاضیان لحاظ گردد.

 

 

 

تفاوت مصاحبه آزمون دکتری و مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 

تفاوت اصلی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با دانشگاهسراسری در این است که عموما" مصاحبه دانشگاه آزاد به صورت متمرکز برگزار می شود این در حالی است که در دانشگاه های سراسری متقاضیان به صورت جداگانه برای رشته خود به مصاحبه دعوت می شوند. در سال های گذشته مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به دو روش متفاوت انجام شد:

 

شیوه متمرکز

در شیوه مصاحبه متمرکز، متقاضیان ورود به دوره دکتری دانشگاه آزاد باید برای مصاحبه به تهران می آمدند.

 

شیوه استانی

در شیوه استانی متقاضیان ورود به مقطع دکتری در واحدهای یک استان برای مصاحبه به مرکز استان مراجعه می کردند.

 

 


مشاوره تلفنی
https://s-moshaver.com