نحوه ورود به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403 - 1404
تاریخ : 1375/8/27       

متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد، در صورت مجاز شدن برای انتخاب رشته باید به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد مراجعه و کد رشته محل های دلخواه خود را در زمان تعیین شده برای انتخاب رشته در سایت سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org ثبت کرده و نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند. داوطلبان می توانند به منظور انتخاب رشته کارشناسی ارشد حداکثر 100 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد کرده و به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه  بر روی سامانه مربوطه ثبت نمایند. متقاضیان می بایست پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد، چینش انتخاب رشته های مدنظر خود را بر اساس پارامترهای علاقه، هزینه، مسیر و کیفیت دانشگاه دسته بندی نمایند. سازمان سنجش آموزش کشور روند برگزاری بسیاری از آزمون ها اعم از کنکور سراسری، ارشد، دکتری و… را بر عهده دارد.

 


 

,,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 
9099071613 تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

,,,,,,,,,

 


            

 دیگر مراحل کنکور کارشناسی ارشد شامل ویرایش فرم انتخاب رشته، اعلام نتایج، اعتراض و درخواست تجدید نظر و … نیز از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org انجام می شود.

 

 

مقاله پیشنهادی: سامانه ساهم دانشگاه آزاد

 

 

 

 

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

چند سالی است که کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده و تا زمان دریافت کارنامه اولیه مسیر مشترکی با یکدیگر داشته اما پس از دریافت کارنامه اولیه داوطلبان انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد متقاضیان باید به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند.

در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد مسیر دانشگاه آزاد و سراسری از یکدیگر جدا شده و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سایت azmoon.org انجام می گردد و متقاضیان باید اولویت بندی انتخاب های خود را در این سایت انجام دهند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مجزا از دفترچه ثبت نامی است و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری از طریق سایت sanjesh.org و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org منتشر می شود، بنابراین متقاضیان برای انتخاب کد رشته محل باید دو فرم انتخاب رشته مجزا را تکمیل نمایند.

ترتیب اولویت انتخاب رشته کارشناسی ارشد باید بر اساس علاقه، استعداد متقاضی، ضریب بالای در پذیرش رتبه، تراز و حد نصاب دانشگاه مد نظر گرفته شود. ثبت نام کنکور ارشد 1403 از تاریخ 1402/08/07 آغاز گردیده است

سایت سازمان سنجش، لیست کلیه رشته محل های ارائه شده شش گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی را در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد  منتشر کرده و در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

 

 

 

 

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد

متقاضیان انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد پس از دریافت کارنامه اولیه خود و در صورت پذیرفته شدن باید از طریق سایت سازمان سنجش تمام اطلاعات کارنامه اعم از رتبه، وضعیت مجاز، درصد تمامی دروس را بررسی کرده و سپس می توانند با مشاهده درصد های خود نسبت به ثبت رشته محل های دلخواه اقدام نمایند.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری در سایت sanjesh.org و انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت azmoon.org اطلاع رسانی می گردد.

 

 

 

 

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد مربوط به چینش و اولویت بندی رشته های منتخب می باشد و متقاضیان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد باید به سایت سنجش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و مراحل انتخاب رشته 100 کد رشته انتخابی را به صورت اینترنتی به اتمام برسانند.

در مرحله اول باید آدرس اینترنتی sanjesh.org یا عبارت سایت سازمان سنجش را در مرورگر خود جستجو نمایید و به صفحه اصلی این سایت وارد شوید.

در مرحله بعد در صفحه اصلی سایت باید گزینه " کارشناسی ارشد " را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

در مرحله بعد لینک فعال "سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال.... (کارنامه اولیه و انتخاب رشته)" را انتخاب کنید.

در مرحله بعد پنجره ای باز می شود که باید در صفحه باز شده گزینه "ورود به سیستم" را برگزینید، در این بخش از دو روش می توانید به سیستم وارد شوید.

  • شماره پرونده + شماره پیگیری + عبارت امنیتی
  • شماره پرونده + کد ملی + سال تولد + عبارت امنیتی

در این مرحله به پنجره میزکار منتقل می شوید و باید گزینه "انتخاب رشته" را انتخاب نمایید.

سپس پنجره ای جدید برای شما باز می شود و باید کلیه اطلاعات و مشخصات هویتی و تحصیلی خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.

در نهایت باید حداکثر 100 کد رشته محل منتخب وارد کرده و با کلیک بر روی گزینه "تایید و ادامه" تمام انتخاب ها خود را ثبت کنید.

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سنجش یک کد ۱۵ رقمی تحت عنوان کد پیگیری، در اختیار داوطلب قرار خواهد داد که به منزله طی کردن مراحل انتخاب رشته به درستی و اتمام فرآیند انتخاب رشته بوده و چنانچه این کد را دریافت نکنید انتخاب رشته به درستی صورت نگرفته و مجددا" باید از ابتدا مراحل را طی نمایید.

 

نکته: در صورتی که داوطلب به هنگام ثبت نام، علاقه مندی خود به انتخاب کد رشته های دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را اعلام نکرده باشند در زمان انتخاب رشته کنکور ارشد سراسری نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نخواهد داشت.

 

 

مقاله پیشنهادی: منابع کنکور کارشناسی ارشد 

 

 

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور و غیرانتفاعی

داوطلبانی متقاضی دانشگاه پیام نور در صورتی که شماره سریال علاقه مندی انتخاب‌ رشته دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی را خریداری کرده باشند می توانند در دانشگاه های پیام نور انتخاب‌رشته کرده و در صورتی که شماره سریال مذکور را خریداری نکرده باشند می توانند پس از دریافت کارنامه اولیه آزمون، این شماره سریال را در سایت سازمان سنجش خریداری کرده و نسبت به وارد کردن کدرشته محل های دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی در لیست انتخاب ‌رشته خود مجاز شوند.

 

 

مراحل انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

متقاضیان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد باید به سایت اصلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org مراجعه  کرده و نسبت به دانلود دفترچه راهنما دانشگاه آزاد اقدام نمایند و نسبت به انتخاب کد رشته محل های خود در فرم انتخاب ‌رشته و ثبت نهایی اقدام نمایند.

 

در مرحله اول داوطلب باید آدرس اینترنتی azmoon.org را در مرورگر خود جستجو کرده و سپس به صفحه انتخاب‌ رشته در این سایت وارد شود.

سپس کد دسترسی به انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه کنکور کارشناسی ارشد مشخص کرده بود را داخل صفحه سایت وارد نماید.

در این مرحله داوطلبان برای انجام فرآیند انتخاب ‌رشته دانشگاه آزاد باید هزینه مصوب را پرداخت کرده و پس از آن فرم انتخاب‌ رشته برای داوطلب باز می شود.

در این مرحله داوطلب میتواند کد رشته محل های خود را در فرم انتخاب‌رشته وارد و تایید نماید.

 

 

 

 

سایت اعلام نتایج کارشناسی ارشد sanjesh.org

اعلام نتایج حدود یک ماه پس از انتخاب رشته بر روی سایت سنجش منتشر می گردد. نتایج کنکور کارشناسی ارشد در دو مرحله اولیه و نهایی به صورت اینترنتی اعلام می شود. پس از بررسی فرم انتخاب رشته، نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد منتشر گشته و وضعیت قبولی یا عدم قبولی متقاضیان در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. لازم به ذکر است داوطلبان می توانند کارنامه نهایی یا همان کارنامه سبز ارشدخود را نیز در سایت اعلام نتایج کنکور ارشد مشاهده نمایند.

لازم به ذکر است داوطلبان دانشگاه آزاد به منظور مشاهده نتایج کارشناسی ارشد باید به سایت رسمی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند.

 

 


مشاوره تلفنی
https://s-moshaver.com