نحوه ورود به سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳
تاریخ : 1375/8/22       

سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد به پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی my.medu.ir منتقل شده است. ثبت نام مدارس شاهد به صورت دو مرحله ای بوده و متقاضیان باید در صورت داشتن شرایط لازم به سایت my.medu.ir مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام نمایند و در صورت پذیرش در مدارس شاهد به همراه مدارک هویتی و تحصیلی خود به مدرسه مدنظر مراجعه کرده و سایر مراحل را به صورت حضوری به اتمام برسانند. لازم به ذکر است اعلام نتایج مدارس شاهد نیز در سایت مذکور اعلام می گردد. ثبت نام دانش آموزان پایه اول، هفتم و دهم در مدارس شاهد، از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir انجام می شود.

 


 

,,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 
9099071613 تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

,,,,,,,,,

 


             

معرفی سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد ۱۴۰۲ ۱۴۰۳

بسیاری از والدین تمایل دارند فرزندانشان در مدارسی با سطح کیفیت آموزشی بالا و در کنار دانش آموزان برتر به ادامه تحصیل بپردازند، نوعی دیگر از این مدارس نمونه، تحت عنوان مدارس شاهد می باشد. مدارس شاهد جزء مدارس برتر و خاص کشور بوده و دانش آموزان برای تحصیل در این مدارس باید شرایط نام نویسی را داشته باشند

 

مدارس شاهد تحت نظارت سازمان آموزش و پرورش تاسیس گردیده و در ابتدا پذیرش دانش آموز در این مدارس مختص دانش آموزان خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران بود اما با گذشت زمان و کاهش جمعیت دانش آموزان شاهد، این مدارس جذب دانش آموزان دارای سهمیه شاهد را به صورت قطعی و از میان سایر دانش آموزان غیرشاهد برای ورود به پایه های اول ابتدایی، هفتم، دهم و میان پایه های تحصیلی دانش آموزانی را برای تحصیل انتخاب می نمایند. پذیرش نهایی دانش آموزان غیر شاهد در این مدارس بستگی به امتیاز سایر دانش آموزان دارد. 

 

به همین منظور اعلام نتایج مدارس شاهد در دو مرحله غیر قطعی از طریق سایت، بررسی مدارک دانش آموزان و تایید مدارک و در نهایت اعلام نتایج قطعی اعلام می شود. دانش آموزان باید به منظور ثبت نام به سایت اینترنتی my.medu.ir مراجعه کرده و پس از تکمیل ثبت نام غیرحضوری در صورت قبولی و پذیرش توسط مدارس شاهد، سایر مراحل را به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مربوطه به اتمام برسانند.

 

 

مقاله پیشنهادی: نحوه دریافت اعلام نتایج مدارس شاهد

 

 

 

 

نحوه ورود به سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد ۱۴۰۲ ۱۴۰۳

ثبت نام مدارس شاهد ابتدا از طریق سامانه سجاد و سپس  از طریق سامانه پادا صورت می گرفت اما این فرآیندها در سال جاری از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یا سایت my.medu.ir انجام می شود. در ادامه مراحل ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد را تشریح می کنیم.

 

 

 • در مرحله اول باید آدرس اینترنتی پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یا سایت my.medu.ir را در مرورگر خود جستجو نمایید.


 • در مرحله بعد والدین پس از ورود به صفحه اصلی سایت، برای ثبت نام فرزندان در مدارس شاهد باید درگاه " ورود از طریق دولت من " را انتخاب نمایید سپس به صفحه sso.my.gov.ir منتقل خواهند شد و با وارد کردن شماره تلفن همراه و کد امنیتی در کادرهای مربوطه گزینه ارسال رمز یکبارمصرف را برگزینید، پس از آنکه رمز یکبار مصرف برای شماره همراه شما ارسال گردید، باید کد ارسالی را در کادر مربوطه وارد نمایید.


 • سپس پنجره ای برای شما باز می شود که باید کد ملی و روز، ماه و سال تولد خود را در آن وارد نمایید تا احراز هویت شما تایید گردد.


 • سپس در مرحله بعد باید کد پستی خود را وارد کرده و تایید نمایید و آنگاه به صفحه کاربری خود منتقل خواهید شد.


 • در قسمت سمت راست از میان گزینه های لیست شده گزینه " سامانه ها و خدمات پرکاربرد منتخب " را برگزینید و از میان گزینه های نمایش داده شده،  عنوان " درگاه پیشخوان وزارت آموزش و پرورش " را انتخاب نمایید.


 • در تب خدمات الکترونیک عمومی با توجه به آغاز فرایند پیش ثبت نام در صفحه اول گزینه " پیش ثبت نام پایه اول " فعال خواهد شد که می توانید با کلیک روی آن وارد صفحه ثبت نام مدارس شوید.


 • در تب خدمات الکترونیک عمومی با کلیک بر روی گزینه " جستجوی مدارس " می توانید از طریق فیلتر های آن، مدارس مدنظر خود را پیدا کنید.


 • در مرحله بعد تابعیت دانش آموز را انتخاب کرده و سپس روی گزینه بعدی کلیک کنید.


 • در مرحله بعد پنجره ای باز می شود که باید نوع مدرسه شاهد را در آن انتخاب نمایید و سپس روی گزینه " بعدی " کلیک کنید.


 • سپس باید اطلاعات هویتی دانش آموز شامل: کد ملی، تاریخ تولد دانش آموز و... را وارد نمایید و سپس روی گزینه " استعلام " کلیک کنید.


 • در این بخش تیک گزینه " با قوانین بالا موافقم " را فعال کرده و روی گزینه " مرحله بعد " کلیک کنید.

 • در مرحله بعد مجددا" باید سایر اطلاعات هویتی دانش آموز شامل: سریال شناسنامه، محل تولد، محل صدور و اطلاعات مربوط به محل سکونت شامل: استان، منطقه و نوع مدرسه را وارد نمایید و در انتها گزینه " بعدی " را انتخاب نمایید.


 • در مراحل بعدی پس از انتخاب مدرسه  نسبت به ثبت نام نهایی دانش آموز اقدام نمایید. در صورتی که مراحل ثبت نامی را به درستی انجام داده باشد، سامانه یک کد رهگیری ثبت نام مدارس شاهد به متقاضی ارائه می کند و باید آن را تا پایان مراحل نزد خود نگه دارید.

 

 

مقاله پیشنهادی: ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

 

 

 

نحوه اعلام نتایج مدارس شاهد

داوطلبان به منظور مشاهده نتیجه باید در بازه زمانی تعیین شده به سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir مراجعه نموده و نتایج ثبت نام پایه تحصیلی مورد نظر خود را مشاهد نمایند. دانش آموزان ورودی پایه های اول دبستان، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم می توانند برای مشاهده استعلام ثبت نام و قبولی خود به سایت my.medu.ir مراجعه و میان پایه ها نیز به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه نمایند.

 

پس از ثبت نام اینترنتی بررسی های لازم توسط کارشناسان صورت می گیرد و متقاضی در صورت پذیرفته شدن باید به همراه مدارک هویتی و سایر مدارک مورد نیاز به مدرسه شاهد مدنظر خود مراجعه کرده و نسبت به تکمیل سایر مراحل ثبت نام اقدام نماید. والدین می توانند با وارد کردن کد پیگیری که در زمان ثبت نام از سیستم دریافت نموده اند اقدام به مشاهده نتایج ثبت نام مدارس شاهد 1402 - 1403نمایند. نحوه مشاهده اعلام نتایج از طریق سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش برای کلیه پایه ها تحصیلی از یک روش ثابت قابل مشاهده است در ادامه نحوه مشاهده اعلام نتایج مدارس شاهد را تشریح خواهیم کرد.

 

 

 

 •  در مرحله اول باید آدرس اینترنتی پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یا سایت my.medu.ir را در مرورگر خود جستجو نمایید.


 • در مرحله بعد والدین پس از ورود به صفحه اصلی سایت، برای ثبت نام فرزندان در مدارس شاهد باید از درگاه " ورود از طریق دولت من " را انتخاب نمایند سپس به صفحه sso.my.gov.ir منتقل خواهید شد.


 • در این مرحله باید از تب بالای صفحه گزینه " پیگیری ثبت نام " را انتخاب نمایید.


 • در این مرحله پس از وارد کردن کد پیگیری ثبت نام و کلیک بر روی گزینه " استعلام " می توانید نتیجه نهایی ثبت نام مدارس شاهد را مشاهده نمایید.

 

 

 

نکته: در سال گذشته اعلام نتایج مدارس شاهد به وسیله پیامک از سوی مدرسه برای متقاضیان مرحله اول پذیرش شده ارسال شد تا به همراه مدارک به مدرسه شاهد مورد نظر مراجعه نمایند احتمال می رود برای سال جاری نیز این پیامک برای قبول شدگان ارسال شود.

 

 


مشاوره تلفنی
https://s-moshaver.com