نحوه ورود به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد
تاریخ : 1375/8/16       

 

بسیاری از داوطلبین کنکور سراسری توسط دانشگاه ازاد پذیرش می‌شوند در واقع پس از اعلام نتایج اولیه داوطلبان می‌توانند به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و امور تحصیلی خود از قبیل ثبت نام، انتخاب رشته و مشاهده نتایج دانشگاه آزاد را انجام دهند.

 

 


 

,,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 
9099071613 تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

,,,,,,,,,

 


                   

این دانشگاه در سال های گذشته دارای کنکور جداگانه ای بود؛‌ اما چند سالی است که کنکور آن با کنکور سراسری به صورت همزمان و در یک آزمون مشترک برگزار می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور در زمان انتخاب رشته  و بعد از آن ثبت نام، همان طورکه ثبت نام و اعلام نتایج برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود، انتخاب رشته  و ثبت نام دانشگاه‌ آزاد نیز از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir انجام می‌شود. در واقع پس از اعلام نتایج اولیه سایر مراحل مرتبط با انتخاب رشته  در دو دانشگاه سراسری و آزاد از هم جدا می گردد و متقاضیان دانشگاه آزاد در صورت پذیرفته شدن در آزمون اولیه باید به منظور انتخاب رشته به آدرس اینترنتی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند.

                       

 

مقاله پیشنهادی: سایت دانشگاه آزاد

 

 

ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد

با توجه به ادغام شدن آزمون دانشگاه سراسری و آزاد داوطلبانی که متقاضی ثبت نام رشته های با آزمون  دانشگاه آزاد هستند می‌بایست از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org برای ثبت نام کنکور اقدام نمایند.

 

 

نحوه ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد

متقاضیان به منظور استفاده از خدمات و امکانات سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با ابتدا آدرس اینترنتی azmoon.iau.ac.ir  را در مرورگر خود جستجو نمایند و پس از ورود به صفحه اصلی سایت در سمت راست سایت دانشگاه آزاد برای هر مقطع تحصیلی تب جداگانه‌ای اختصاص یافته است و متقضیان با توجه به نیاز خود می توانند به پنل مورد نظر خود مراجعه کرده و و از خدمات ارائه شده توسط سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بهره مند شوند.

 

                     

 

نحوه ثبت نام در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد

به منظور ثبت نام در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد باید پیش از هر کاری آدرس اینترنتی azmoon.iau.ac.ir را در مرورگر خود جستجو کرده و به سایت اصلی دانشگاه آزاد وارد شوید.

در مرحله بعد باید مقطع تحصیلی خود را انتخاب کرده و نسبت به خرید کارت اعتباری برای ثبت نام اقدام نمایید.

در مرحله بعد، پنجره ای برای شما باز می شود که باید نسبت به تکمیل اطلاعات هویتی، سوابق تحصیلی، کد رشته محل و... اقدام نمایید.

در مرحله بعد پنجره ای برای شما باز می شود که باید در این بخش نسبت به بارگذاری تصویر و مدارک خواسته شده اقدام نمایید.

و در پایان نسبت به دریافت کد رهگیری  و رسید ثبت نام ارائه شده توسط این سایت اقدام نمایید،

لازم به ذکر است متقاضیان به منظور پیگیری مراحل ثبت نام، ویرایش، اعتراض و... می بایست کد رهگیری را تا پایان مراحل نزد خود نگه دارند.

 

 

مقاله پیشنهادی: سایت پژوهشیار دانشگاه آزاد

 

 

 

امکانات سایت

کلیه امور مربوط به دانشگاه آزاد از قبیل انتخاب رشته، مشاهده نتایج، ثبت نام،  تمامی اخبار و اطلاعیه های مربوط به آزمون های دانشگاه آزاد و... از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir انجام می‌شود. ثبت نام دانشگاه آزاد هم با آزمون و هم بدون آزمون از طریق این سامانه انجام می‌شود.

 

 

 

نحوه ثبت نام بدون آزمون در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد

برای ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد حتما می‌بایست کارت اعتباری خریداری شود.

به منظور ثبت نام بدون آزمون در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد باید پیش از هر کاری آدرس اینترنتی azmoon.iau.ac.ir را در مرورگر خود جستجو کرده و به سایت اصلی دانشگاه آزاد وارد شوید.

داوطلبان می بایست از منوی سمت راست، گزینه سیستم خرید کارت اعتباری ثبت نام را انتخاب کنید.

پس از تکمیل مشخصات فردی وارد درگاه بانکی خرید اینترنتی شده و اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نمایید؛ پس از ورود اطلاعات کارت بانکی و تکمیل خرید اینترنتی، یک شناسه و یک رمز ثبت نام برای شما ارسال می‌شود که از طریق آن می‌توانند وارد سیستم ثبت نام آزمون ها شوید.

داوطلبان دقت کنید که کارت اعتباری که خریداری می نمایید با توجه به مقطع تحصیلی شان باشد، چرا که اگر کارت اعتباری برای مقطع دیگری باشد قابل استفاده نخواهد بود و هزینه کارت قابل بازگشت نیست.

بعد از انتخاب مقطع تحصیلی خود، به بخش تکمیل اطلاعات شخصی و هویتی جهت ثبت کارت وارد می شوید.

 

 

مقاله پیشنهادی: انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

 

 

نحوه انتخاب رشته بدون کنکور در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد

انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد، با دانشگاه سراسری متفاوت است. داوطلبان به جز رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی می‌توانند با مراجعه به این سایت ثبت نام براساس سوابق تحصیلی انجام دهند.

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، حتما دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مطالعه شود‌؛  داوطلبان می‌توانند این دفترچه را از سامانه azmoon.org دانلود کنند.

معمولا مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تا مهر ماه تعیین می شود؛ بنابراین داوطلبانی که تمایل به ورود به دانشگاه آزاد بدون کنکور را دارند تنها در بازه زمانی تعیین شده از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

 

 

نحوه ثبت اعتراض نتایج انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

متقاضیانی که به نتیجه انتخاب رشته بدون کنکور خود معترض هستند می توانند از دو روش نسبت به ثبت درخواست تجدید نظر خود اقدام نمایند.

داوطلبان از طریق مراجعه حضوری به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی: تهران انتهای بزرگراه شهید ستاری میدان دانشگاه بلوار شهدای حصارک می توانند نسبت ثبت درخواست اعتراض به نتایج انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند و یا اینکه از قسمت ارتباط با ما در سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد  به سامانه پرسش و پاسخ وارد شده و از لینک طرح پرسش اعراض خود را مطرح کنند که معمولا نتیجه آن پس از گذشت ۷۲ ساعت به داوطلب اعلام می‌شود.

همچنین به منظور جلوگیری از مراجعه حضوری داوطلبان، سامانه ساپ به نشانی اینترنتی sede.iau.ac.ir راه اندازی شده که داوطلبان از این طریق می‌توانند اعتراض خود را ثبت کنند.

 

 

 


مشاوره تلفنی
https://s-moshaver.com