نحوه ثبت نام آزمون EPT
تاریخ : 1375/8/15       

 

 

آزمون EPT آزمونی است که برای دانشجویان دکترایی که مدرک زبان معتبری را برای تحصیل در مقطع دکترا ندارند طراحی شدهاست. داوطلبان مقطع دکتری در صورت قبولی در این آزمون اجازه شرکت در آزمون دکتری را خواهند داشت. داوطلبان جهت شرکت در این آزمون می بایست در بازه‌های زمانی مشخص شده از طریق سامانه ثبت نام آزمون EPT به نشانی english.iau.ac.ir مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.

 


 

,,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 
9099071613 تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

,,,,,,,,,

 


             

آزمون ای پی تی EPT

 EPT مخفف عبارت English Proficiency Test  است که یک آزمون معتبر در زمینه زبان انگلیسی می باشد، این آزمون توسط دانشگاه آزاد برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری برگزار می گردد.

متقاضیان تحصیل در مقطع دکتریدر ایران باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشند، اگر فردی توانایی کسب نمره قابل قبول درآزمونهای بین المللی تافل یا آیلتس که اعتبار بسیار بالایی دارند را داشته باشد، بهتر است در آن ها شرکت کند؛ اما اگر متقاضی توانایی کسب حد نصاب لازم در آزمون تافل یا آیلتس را ندارد، می تواند در آزمون ای پی تی EPT شرکت کند.

 

در واقع به این دلیل آزمون زبان انگلیسی EPT طراحی شده است که تا قبل از برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد، دانشجویانی که مدرک بین المللی زبان انگلیسی با نمره مورد تایید دانشگاه را نداشته باشند، در این آزمون شرکت کنند و در صورت کسب نمره حد نصاب لازم، با قبولی در این آزمون مجوز شرکت در آزمون جامع را بدست آورند.

 

آزمون EPT در مقایسه با آزمون هایی مانند تافل و آیلتس آسان تر است ولی داشتن دانش زبانعمومی به شدت برای موفقیت در این آزمون لازم است.

 

 

مقاله پیشنهادی: سامانه جامع کانون زبان ایران

 

 

 

زمان ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد

این آزمون تقریبا هر ماه در همه شهرها برگزار می شود؛ محدودیتی هم برای تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد؛ برای ثبت نام آزمون زبان انگلیسی دانشگاه آزاد، متقاضیان به مدت یک هفته فرصت برای ثبت نام خواهند داشت. (یک ماه قبل از هر مرحله از آزمون، زمان آزمون اطلاع رسانی می شود)

زمان ثبت نام هر آزمون یک ماه قبل از زمان برگزاری هر آزمون است؛ مثلا اگر آزمون در بهمن ماه برگزار شود زمان ثبت نام آن در دی ماه است.

حدودا چند روز قبل از زمان برگزاری آزمون، مانند دیگر آزمون‌ها داوطبان باید وارد سایت شوند و کارت ورود به جلسه دریافت کنند.

 

 

 

نحوه ثبت نام آزمون EPT

در مرحله اول به سایت ثبت نام آزمون  EPT به نشانی اینترنتی english.iau.ac.ir/ept وارد شوید.

از سمت چپ صفحه گزینه "سامانه ثبت نام آزمون” EPT  را انتخاب نمایید.

 

 

سپس می‌بایست به بخش " ثبت نام در آزمون در مورخ..." وارد شوید.

 

اطلاعات خود مانند شماره دانشجویی، عکس با شرایط تعیین شده، نوع سهمیه ((عادی، رزمنده، جهادگر، آزاده یا همسر یا فرزند، جانباز، همسر و یا فرزند جانباز 25 درصد به بالا و شاهد))، اطلاعات تماس و اطلاعات تحصیلی را وارد کنید سپس کد امنیتی را وارد کرده و روی گزینه "ثبت نام" کلیک کنید.

 حوزه امتحانی را انتخاب کرده و پس از ورود به صفحه بعد وارد بخش تائید اطلاعات خواهید شد؛ در این مرحله شـما 30 دقیقه مهلت برای تائید اطلاعات وارد شده و پرداخت هزینه آزمون EPT خواهید داشت.

پس از بررسی اطلاعات مربوط به آزمون و همچنـین اطلاعات کاربری خـود بـر روی دکمه تائید و پرداخت هزینه آزمون کلیک نمایید و اطلاعات مربوط به کارت بانکی «شماره مندرج در کارت، CVV2، رمز دوم و تاریخ انقضا» را وارد نمائید.

 

 

نکته مهم: ثبت نام در آزمون EPT زمانی قطعی خواهد شد که از سیستم "شناسه پرداخت" دریافت نمایید و در صورت عدم دریافت شناسه پرداخت عملیات ثبت نام، ناموفق بوده و لازم است مراحل ثبت نام مجددا تکرار شود.

 

 

 

نمره آزمون EPT

آزمون زبان ای پی تی نمره قبولی و مشروطی دارد. حداکثر نمره در آزمون EPT صد می‌باشد. این نکته را به یاد داشته باشید که این آزمون نمره منفی برای سوالات اشتباه ندارد. نمره قبولی برای داوطلبان در آزمون EPT پنجاه می باشد و نمره مشروطی 40 می باشد میزان این نمرات برای داوطلبان شاهد و ایثارگر به ترتیب 40 و 35 می باشد.

 

 

مقاله پیشنهادی: سامانه ثبت نام MSRT

 

 

 

منابع آزمون EPT

معمولا یک آزمون زباناستاندارد 4 بخش listening ,writing ,reading و speaking دارد ولی آزمون EPT فقط بخش reading را دارد؛ بنابراین قبولی در این آزمون زبان برای داوطلبان راحت تر است.

  • کتاب تافل لانگمن
  • فلش ریدینگ تافل
  • کتاب 504 واژه
  • کتاب 1100 واژه
  • کتاب لغات ضروری تافل

 

در صورتی که داوطلبان زمان کافی برای مطالعه تمامی منابع را ندارند می‌توانند از کتابFast vocab به عنوان یکی از بهترین منابع آزمون EPT استفاده کنند. بهترین منبع هم در بخش گرامر و درک مطلب کتاب تافل لانگمن می‌باشد. این مدرک زبان تنها مورد استفاده‌ی دانشجویان دانشگاه آزاد است و برای دانشگاه‌های سراسری کاربردی ندارد.

 

برای آزمون EPT توسط دانشگاه آزاد کلاس های آمادگی برگزار می شود که می توانید با شرکت در این کلاس ها و تعیین سطح شدن، با آمادگی بیشتری برای حضور در آزمون اقدام کنید.

 

 

 

 

نحوه نمره دهی در آزمون PET

نمره دهی به صورت زیر در بین سوالات آزمون تقسیم بندی شده است:

 

بخش واژگان "vocabulary"

این بخش در آزمون زبان EPT شامل 25 سوال است که به صورت سوالات تستی چهارگزینه‌ای طراحی شده است.

 

بخش گرامر “gramer”

این بخش مهارت گرامری شرکت‌ کنندگان را می‌سنجد و تعداد سوالات این قسمت 40 سوال است؛ در این بخش جملاتی کامل برای گزینه‌ها ارائه شده که یکی از این جمله‌ها از نظر ساختاری غلط است و شرکت کننده باید این جمله را شناسایی کند.

 

 

 درک مطلب "reading"

این بخش چهار متن دارد که هر کدام موضوعات متفاوتی داشته و هر متن هم پنج سوال دارد که در مجموع سوالات این قسمت بیست سوال است.

 

سوالات جای خالی

جمله ای نمایش داده می شود که جای خالی دارد و شما باید بین گزینه‌ها کلمه درست را انتخاب نمایید؛ سوالات در نظر گرفته شده برای این قسمت 15 سوال است.

 

 


مشاوره تلفنی
https://s-moshaver.com