ورود به سایت ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی 1402 – 1403
تاریخ : 1375/8/4       

دانشگاه جامع علمی کاربردی از جمله دانشگاه های تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که هر ساله در دو نوبت مهرماه و بهمن ماه در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرد. در این دانشگاه پذیرش دانشجو در چهار گروه تحصیلی صنعت، كشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر صورت می گیرد. مدرک دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تایید وزارت علوم بوده و قابل ترجمه و دارای اعتبار بین المللی است، داوطلبان می توانند در  بازه زمانی تعین شده از سوی سازمان سنجش و در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام نمایند.

 

دانشگاه علمی کاربردی سالانه بر اساس سوابق تحصیلی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در ابتدای سال تحصیلی  مهر و بهمن، دانشجو می پذیرد. بدین منظور متقاضیان باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org  مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردیو مطالعه مندرجات آن در صورت دارا بودن شرایط تعیین شده برای پذیرش، نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. 

 

نکته: برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون علمی کاربردی نیازی به تجانس رشته تحصیلی دبیرستان با رشته انتخابی دانشگاه نمی باشد.

 


 

,,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 
9099071613 تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

,,,,,,,,,

 


 

مقاله پیشنهادی: سامانه هم آوا

 

 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 - 1403

متقاضیان مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باید شرایط نام نویسی را داشته باشند، این شرایط به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند، در ادامه عمده ترین این شرایط را عنوان می کنیم:

 

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی
 2. نداشتن دشمنی با نظام حاکم بر کشور
 3. عدم اعتیاد و فساد اخلاقی
 4. عدم عضویت در ساواک و فراماسونری و گروه های برانداز

 

 

شرایط اختصاصی 

 1. دارا بودن دیپلم سه ساله نظام جدید یا دیپلم سه ساله نظام ترمی-واحدی و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه 
 2. ارائه مدرک کاردانی، از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 3. داوطلبانی که بدون توجه به رشته تحصیلی و نوع مدرک کاردانی خود ثبت نام می کنند، باید تمامی دروس پیش نیاز یا جبرانی رشته قبولی خود را با در نظر گرفتن گروه آموزشی مربوط و طبق سرفصل برنامه مصوب بگذرانند.
 4. در زمان ثبت نام دانشجویان مقطع کاردانی باید در صورت پذیرفته شدن، دانش آموخته شده باشند و مدرک فارغ التحصیلی خود را ارائه نمایند.
 5. رعایت شرایط اختصاصی اعلام شده توسط واحدهای آموزش تحت نظارت دانشگاهجامع علمی کاربردی
 6. داشتن توانایی جسمی لازم متناسب با رشته های انتخابی

 

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 - 1403

مراحل اولیه از فرایند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به صورت اینترنتی انجام می شود و سپس متقاضیان باید به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه و مراحل ثبت نام را به اتمام برسانند. در ادامه مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردیارائه شده است:

 • اطلاعات هویتی و تحصیلی شامل: اطلاعات شناسنامه ای، محل سکونت، شماره تلفن همراه و تاریخ فارغ التحصیلی، معدل آخرین مدرک تحصیلی و...
 • عکس پرسنلی 4*3 تمام رخ
 • اطلاعات نظام وظیفه آقایان

 

 

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402-1403

متقاضیان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مهر ماه یا بهمن ماه باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و سایت هم آوا مراجعه کرده و فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایند. متقاضیان باید در بازه زمانی تعیین شده از سوی سازمان، به سایت سازمان سنجش و هم آوا مراجعه نمایند و نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

 

 مقاله پیشنهادی: سامانه جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی

 

 

 

ورود به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

متقاضیان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باید پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش و سامانه هم آوا، نسبت به خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام، در مقطع کاردانی پیوسته و یا کارشناسی ناپیوسته اقدام نموده و مراحل نام نویسی را تکمیل نمایند.

در مرحله اول به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

در منوی پایین و سمت راست از صفحه اصلی گزینه " جامع علمی کاربردی " را انتخاب نمایید. 

در مرحله بعد گزینه  "ثبت نام پذیرش دوره های کاردانی فنی و حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی"  را کلیک کنید.

در پنجره جدیدی که برای شما باز می شود در منوی سمت راست گزینه "خرید کارت" کلیک کنید.

در مرحله بعدی "  نوع کارت اعتباری " خود را انتخاب و در آخر گزینه " تایید و ادامه " را کلیک نمایید.

سپس در مرحله بعدی تیک موافقت را فعال کرده و گزینه "ادامه روند پرداخت" را کلیک نمایید و در نهایت مراحل پرداخت را انجام دهید.

پس از پرداخت هزینه به صفحه ثبت نام بازگشته و روی گزینه "تایید و گام بعدی" کلیک نمایید.

سپس با ورود به صفحه جدید " سریال ثبت نام " و " کد امنیتی " را وارد و گزینه  " تایید " را انتخاب نمایید.

پس از تکمیل نمودن مراحل ثبت نام به پنجره ای وارد می شوید که باید اطلاعات هویتی و تحصیلی خواسته شده را ثبت کرده و بارگذاری مدارک را در آن انجام دهید.

 


مشاوره تلفنی
https://s-moshaver.com