سایت دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش my.medu.ir
تاریخ : 1375/6/1       

سایت دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش my.medu.ir است. منظور از سوابق تحصیلی همان معدل کتبی دیپلم است. شرکت کنندگان کنکور سراسری در صورتی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند باید به هنگام ثبت نام در کنکور، کد سوابق تحصیلی خود را دریافت و در کنار سایر اطلاعات آن را در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند، کد سوابق تحصیلی اطلاعاتی شامل ریز نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم را در اختیار سازمان سنجش قرار می دهد تا در نتیجه نهایی کنکور ترتیب اثر داده شود.

 


 

,,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 
9099071613 تماس بگیرید

تماس از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.

,,,,,,,,,

 


 

در سال های پیشین متقاضیان دریافت کد سوابق تحصیلی  باید به سایت دیپ کد به نشانی dipcode.medu.ir  مراجعه می کردند اما در سال جاری  سایت دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir  تغییر یافته است.

 

دروس عمومی به علت حذف آنها در سوالات کنکور تاثیر بیشتری در سوابق تحصیلی دارند بنابراین توصیه می شود در این دروس و در امتحانات نهایی نمرات بالاتری کسب کنید.

 

 

معرفی سایت دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش my.medu.ir

سایت دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش جزء سامانه های است که به منظور ارائه خدمات آنلاین و غیر حضوری از سوی سازمان آموزش و پروش راه اندازی شده است، همانطور که گفتیم منظور از کد سوابق تحصیلی همان معدل کتبی یا امتحانات نهایی دیپلم است و با توجه به سیاست های نوین سازمان سنجش در اجرایی شدن تاثیر سوابق دیپلم در نتیجه آزمون داوطلبان کنکور، سازمان آموزش و پرورش این پلتفرم را به منظور ارائه سوابق تحصیلی و ریز نمرات نهایی داوطلبان در اختیار سازمان سنجش قرار می دهد.

کد سوابق تحصیلی کد 19 رقمی بوده که یکی از مدارک مهم ثبت نام کنکور محسوب می شود. تاثیر سوابق تحصیلی متاثر از نوع مدرک دیپلم متقاضی و گروه آزمایشی که در آن شرکت می کند متفاوت است. در حقیقت اگر داوطلب در رشته گروه آزمایشی خود یا سایر گروه های آزمایشی دیگر شرکت کرده باشد این تاثیر متغیر و متفاوت است. فقط نمرات امتحاناتی که به صورت نهایی و سراسری برگزار شده اند جزء سوابق تحصیلی محسوب می شوند در واقع در کنکور تنها نمره نهایی دروس مرتبط در دوره تحصیل در نتیجه کنکور تاثیر گذار است.

 

سوابق تحصیلی به صورت 40  درصد تاثیر مستقیم برای داوطلبانی که نوع دیپلم و گروه آزمایشی آن ها یکسان می باشد، اعمال می گردد.

 

داوطلبان می توانند از تاریخ 16 خرداد تا 10 تیر ماه 1402 نسبت به دریافت کد خود اقدام کنند.

 

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش کنکور

در صورت وجود تفاوت میان رشته تحصیلی در دوران مدرسه و رشته ای که قرار است در کنکور سراسری شرکت کنید تاثیر معدل در کنکور حدود 26 درصد تاثیر قطعی خواهد بود. به عنوان مثال اگر داوطلبی با دیپلم رشته تجربی در کنکور گروه ریاضی شرکت کند، معدل وی حدودا 26 درصد در کنکور تاثیر گذار خواهد بود.

متقاضیان شرکت در هر دو مرحله آزمون سراسری باید بدانند که تاثیر سوابق برایشان در کنکوری محاسبه می شود که در آن رتبه بهتری را به دست آورده باشند؛ یعنی سوابق بر رتبه مطلوب تر اعمال خواهد شد.

 

 

متقاضیان ورود بهسایت دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورشچه کسانی هستند؟

فارغ التحصیلان نظام جدید که مدرک دیپلم خود را پس از سال 1398 کسب کرده اند و شامل فارغ التحصیل نظام ترمی واحدی نظام قدیم آموزش متوسطه نمی شود

فارغ التحصیلانی که دیپلم رشته‌های نظری را پس از سال 1384 دریافت کرده اند. 

فارغ التحصیلانی که مدرک پیش دانشگاهی رشته نظری خود را پس از 1391 به دست آورده اند.

فارغ التحصیلان رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش به منظور شرکت در کنکور کاردانی فنی حرفه ای باید دیپلم خود را کسب کرده باشند.

 

 

نکته: داوطلبان دارای مدرک دیپلم تطبیقی از مدارس غیر ایرانی خارج از کشور و فارغ التحصیلان دارای مدرک پیش دانشگاهی که مدرک خود را قبل از سال 91 اخذ نموده اند مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی نمی شوند.

 

 

زمان ورود به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

متقاضیان دریافت کد سوابق تحصیلی باید در بازه زمانی مشخص شده از سوی سازمان سنجش به سایت my.medu.ir مراجعه کرده و نسبت به دریافت کد 19 رقمی سوابق تحصیلی خود اقدام نمایند.

متقاضیان نظام جدید3-3-6، نظام قدیم، فنی و حرفه‌ای، کار و دانش و… جهت دریافت کد سوابق تحصیلی می تواند از مورخ 16/03/1402 الی 10/04/1402 به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش به نشانیmy.medu.ir  مراجعه و نسبت به دریافت کد سوابق خود و ثبت آن در سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

 

راهنمای سایت دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش my.medu.ir 

متقاضیان دریافت کد سوابق تحصیلی باید در بازه زمانی تعیین شده از سوی سازمان سنجش  به پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به آدرس اینترنتی my.medu.ir مراجعه و پس از طی مراحل ذیل، کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند.

نخست در مرورگر خود سایت دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش یا آدرس اینترنتی my.medu.ir را جستجو نمایید

پس از ورود به صفحه اصلی سایت در کادر مربوط به پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش، ابتدا نقش خود را انتخاب نمایید، با توجه به نقشی که کاربر انتخاب می نماید، سایر اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و در آخر گزینه  "ورود" را برگزینید.

 

نکته: اگر نقش دانش آموز را انتخاب کرده اید، در صورت ایرانی بودن کد ملی و سریال شناسنامه (6 رقمی) خود را وارد نمایید و در صورتی که دانش آموز اتباع هستید باید کد دانش آموزی و تاریخ تولد شمسی خود را وارد کنید.

 

نکته: در صورتی که نقش والدین و سایر را انتخاب کنید، اگر ایرانی هستید، مستقیما" از درگاه دولت می توانید به سامانه وارد شوید و اگر اتباع هستید باید کد فیدا (شناسه اختصاصی ) وتاریخ تولد شمسی خود را وارد کنید.

 

نکته: در صورتی که نقش ورود به سامانه را، کاربران بدون سیم کارت، انتخاب کنید. باید کد ملی و رمز عبور خود را وارد نمایید.

 

نکته: در صورتی که نقش خود را به عنوان فرهنگی انتخاب نمایید باید در ادامه تیک مربوط به نوع استخدامی خود را فعال نموده و سپس کد ملی و رمز عبور را وارد نمایید.

 

در مرحله بعد به منظور احراز هویت از سوی سامانه باید شماره موبایل و کد امنیتی را وارد نموده و گزینه  " ارسال رمز یکبار مصرف "  را انتخاب کنید.

 

سپس کد ارسالی جهت تایید پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به موبایل خود را در کادر مربوطه وارد کنید و تایید نمایید.

 

در مرحله بعد پنجره ای برای شما باز می شود که باید در آن اطلاعات هویتی خود شامل کد ملی و تاریخ تولد را ثبت نمایید و گزینه " ثبت اطلاعات" را انتخاب کنید.

 

در مرحله بعد باید کد پستی درب منزل را جهت احراز محل سکونت وارد کنید و در آخر گزینه " ثبت اطلاعات " را وارد نمایید.

 

پس از تایید کد پستی محل سکونت صفحه ای برای شما باز می شود که باید از میان گزینه هایی که در پنل  خدمات الکترونیک عمومی قرار دارد بر روی گزینه  " سوابق تحصیلی " کلیک نمایید.

 

در نهایت پنجره ای برای کاربر باز می شود که علاوه بر اطلاعات هویتی جهت تایید تعلق صفحه باز شده به کاربر، کد 19 رقمی سوابق تحصیلی نیز در اختیار متقاضی قرار داده می شود.

 

مدارک لازم دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 1402

 

داوطلبان برای دریافت کد سوابق تحصیلی باید با وارد کردن اطلاعات خواسته شده نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

  • کد منطقه اسکان مدرسه
  • شماره دانش آموزی
  • تاریخ تولد
  • کد مدرسه
  • پایه تحصیلی
  • کارت ملی یا شناسنامه

 


مشاوره تلفنی
https://s-moshaver.com