شرایط کسری خدمت کارشناسی ارشد و دکتری 1401،1402
تاریخ : 1375/8/29       

 

شرایط کسری خدمت کارشناسی ارشد و دکتری 1401،1402، به اطلاع مشمولان خدمت نظام وظیفه می رسد. اگر دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری هستید و یا قصد ادامه تحصیل در این مقاطع را دارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را به دقت تا انتها مطالعه کنید. در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام در مورد نحوه استفاده از کسر خدمت سربازی با مدرک تحصیلی می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید.

 

 

طرح کسری خدمت کارشناسی ارشد و دکتری 1401،1402

اجرای طرح کسری خدمت سربازی ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری سال 1401،1402 به شرح زیر است:

  • مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از اجرای طرح های کسر خدمت سربازی ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری خبر داد.
  • ایشان اظهار کرد: دانشجویان و دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می توانند پس از انجام طرح های تحقیقاتی منطبق با اولویت های پژوهشی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان، از کسری خدمت متناسب با کیفیت طرح انجام شده بهره مند گردند.

  • وی در خصوص شرایط لازم برای بهره مندی از این طرح افزود: این اداره فقط به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری طرح کسر خدمت سربازی واگذار می کند، دانشجویان فارغ‌التحصیل تا ۸ ماه بعد از فراغت از تحصیل مجاز به گرفتن پروژه ی کسر خدمت هستند.

  • مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان ادامه داد: انجام دو طرح پژوهشی موازی و همزمان ممنوع است، سربازان در حین خدمت مجاز به استفاده از کسر خدمت سربازی نیستند و عنوان موضوع  پژوهش باید با  رشته تحصیلی مطابقت داشته باشد.

  • ایشان اضافه کرد: میزان کسری خدمت بر اساس کیفیت طرح و پس از اتمام طرح، در جلسه دفاع مشخص خواهد شد و پژوهش های انجام شده  بعد از دفاع و تایید، به صورت کتاب به نام خود دانشجو چاپ و منتشر  خواهد شد.

  • مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان همچنین از ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان از طریق این اداره کل خبر داد و گفت: محور کلی موضوعات باید دفاع مقدس و مقاومت باشد.

 

شرایط کسر خدمت سرباری برای کارشناسی ارشد و دکتری 1401،1402

شرایط کسر خدمت سربازی برای کارشناسی ارشد و دکتری 1401،1402، مطابق با فراخوان طرح های کسر خدمت سربازی (ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری) به شرح زیر است:

۱. این اداره فقط به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری طرح کسری خدمت سربازی واگذار می نماید…
۲. دانشجویان فارغ التحصیل تا ۸ ماه بعد از فراغت از تحصیل مجاز به گرفتن پروژه کسر خدمت می باشند….
۳. انجام دو طرح پژوهشی موازی و همزمان ممنوع می باشد.
۴. سربازان در حین خدمت مجاز به استفاده از کسر خدمت سربازی نیستند.

 

رشته های واجد شرایط کسر خدمت سربازی کارشناسی ارشد و دکتری

** رشته های مورد پذیرش و واجد شرایط کسر خدمت سربازی کارشناسی ارشد و دکتری شامل کلیه رشته ها است. پذیرش در کلیه رشته‌های تاریخ ، زبان و ادبیات فارسی، مترجمی زبان عربی، انگلیسی، فرانسه، روسی و آلمانی، هنرهای نمایشی و سینما، هنرهای تصویری و طراحی ، معماری ، فلسفه ، الهیات ، علوم قران و حدیث ، مدیریت ، فقه و حقوق، علوم سیاسی ، روان‌شناسی ، جامعه‌شناسی ، جغرافیا ، صنعت ، انرژی ،  برنامه‌ریزی درسی،  مدیریت آموزشی،  تکنولوژی آموزشی، مهندسی کامپیوتر و... انجام می شود.

* موضوعات:
۱. تاریخ دفاع مقدس استان (دایره المعارف استانی دفاع مقدس، تاریخ شفاهی فرماندهان و رزمندگان استان)
۲. هنر و فرهنگ دفاع مقدس (تولید فیلمهای کوتاه و مستند دفاع مقدس، پادکست، سرود، نمایش و …)
۳. فضای مجازی (موشن گرافی، اپلیکیشن، نماهنگ و …)
۴. ‌تکمیل بانک اطلاعات ایثارگران استان
۵. ‌ادبیات دفاع مقدس (داستان، خاطره و شعر)
۶. ‌ترجمه کتب دفاع مقدس به زبانهای عربی، انگلیسی و …
۷. تدوین و چاپ کتاب دفاع مقدس با موضوعات شعر، داستان، خاطره، تاریخ شفاهی و پژوهش(رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال)

 

 

طرح کسر خدمت سربازی دکتری و کارشناسی ارشد

طرح کسر خدمت سربازی دکتری و کارشناسی ارشد، طرحی است که موجب کسری خدمت ۳ تا ۹ ماه می‌شود و متقاضیان می‌توانند پس از انجام طرح‌های تحقیقاتی منطبق با اولویت‌های پژوهشی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز از طرح ویژه کسری خدمت متناسب با کیفیت طرح انجام شده بهره‌مند شوند.

دانشجویان فارغ‌التحصیل تا هشت ماه بعد از فراغت از تحصیل مجاز به گرفتن پروژه کسر خدمت خواهند بود، میزان کسری خدمت براساس کیفیت طرح و پس از اتمام طرح در جلسه دفاع مشخص خواهد شد و پژوهش‌های انجام شده بعد از دفاع و تأیید به‌صورت کتاب چاپ و منتشر می‌شود.

این طرح با موضوعات تاریخ دفاع مقدس استان شامل دایره‌المعارف استانی دفاع مقدس تاریخ شفاهی فرماندهان و رزمندگان استان، هنر و فرهنگ دفاع مقدس شامل تولید فیلم‌های کوتاه و مستند دفاع مقدس، پادکست سرود و...، نمایش فضای مجازی شامل موشن‌گرافی اینفوگرافی اپلیکیشن نماهنگ کتاب گویا طراحی سایت و ...، ادبیات دفاع مقدس شامل داستان و خاطره شفاهی تشکیل بانک اطلاعاتی ایثارگران استان، ترجمه کتاب دفاع مقدس به زبان‌های عربی انگلیسی روسی آلمانی و...، تدوین و چاپ کتاب دفاع مقدس با موضوعات شعر داستان خاطره تاریخ شفاهی و پژوهش در رده‌های سنی مختلف و طراحی یادمان‌ها و موزه‌های دفاع مقدس است.

این طرح با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و مدیریت تحقیقات آموزش و ترویج پژوهش‌های دفاع مقدس اجرا می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس بزرگراه کرج، روبه‌روی کارخانه درنا، کنارگذر شهرک خاتم به جهان‌نما، مجموعه پارک جهان‌نما، مرکز فرهنگی دفاع مقدس البرز ارسال کنند.

 

میزان کسر خدمت سربازی ویژه دانشجویان چقدر است؟

میزان کسری خدمت بر اساس کیفیت طرح و پس از اتمام طرح، در جلسه دفاع مشخص خواهد شد و پژوهش های انجام شده  بعد از دفاع و تایید، به صورت کتاب به نام خود دانشجو چاپ و منتشر  خواهد شد.

 

مشاوره کسر خدمت سربازی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

مشمولان خدمت سربازی می توانند برای مشاوره در زمینه کسر خدمت سربازی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس حاصل فرمایند.


مشاوره تلفنی
https://s-moshaver.com