معافیت سربازی طلاق صوری
تاریخ : 1399/5/14       

معافیت سربازی طلاق صوری:در این مدت سازمان وظیفه عمومی ناجا با مواردی مواجه شد که طلاق صوری در راستای موافقت بین زوجین صورت گرفته و بدین ترتیب برای جلوگیری از این نوع طلاق ها از آنجا که قابلیت تشخیص نوع طلاق وجود ندارد، با ابلاغ آیین نامه یی از تاریخ ۳۰ مهر ماه امسال تا روشن شدن تکلیف این نوع پرونده ها، معافیت سربازی طلاق صوری:معافیت مشمولان فرزند مادران مطلقه رسیدگی نمی شود.رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص شرایط جدید امریه وعلت سخت تر شدن آن گفت: در حال حاضر نیروهای مسلح نیازمند حضور نیروهای وظیفه هستند و از این رو شرایط برای دریافت امریه تا حدودی مشکل تر شده است.

معافیت سربازی طلاق صوری:وی شرط لازم برای برخورداری مشمولان از امریه را تاهل، عضو خانواده ایثارگر بودن، قرار داشتن تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و معاف بودن از رزم برشمرد.معافیت سربازی طلاق صوری:مشمولان عزیز در این مقاله در خصوص معافیت سربازی طلاق صوری مطالبی نوشته ایم تا شما همراهان با خواندن این مقاله به پاسخ تمامی پرسش های خود در خصوص معافیت سربازی طلاق صوری دست پیدا نمایید ....

 

 

,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071613

تماس از 8صبح تا 12شب

حتی ایام تعطیل

,,,,,,,,,

 

 

 

معافیت سربازی طلاق صوری وجود دارد؟

طلاقي تحت عنوان طلاق تامين اجتماعي رايج شده است با هدف بهره مندي زوجه از امتياز مستمري تامين اجتماعي والدين درگذشته خود كه عملا زندگي زوجين در قالب رجوع شرعي غيررسمي استمرار مي ‌يابد يا طلاق هايي كه براي معاف كردن فرزند ذكور از خدمت سربازي و يا استفاده از طرح هاي حمايتي نهادهايي مانند كميته امداد و سازمان بهزيستي.با توجه به چنين كاركردي كه مولاوردي از طلاق صوري گفته است، معافیت سربازی طلاق صوری:مي توان اين پديده را به طور خلاصه اين طور تعريف كرد كه طلاق با هدف غير از جدايي زوجين صورت مي گيرد.معافیت سربازی طلاق صوری
ديگر نيت براي طلاق صوري، معافيت فرزند پسر از سربازي است. در اين مورد، پسر كفالت مادر مطلقه خود را بر عهده مي گيرد تا از قانون كفالت استفاده كند و از سربازي معاف شود.به دليل سوءاستفاده از اين قانون، شرايط قانون كفالت سخت تر شده است تا جلوي اين دور زدن قانون و افزايش طلاق صوري گرفته شود. براين اساس، معافیت سربازی طلاق صوری:شرط اصلي براي معافيت دائم، گذشت 30 ماه از زمان ثبت طلاق است. اين درحالي است كه در گذشته از زمان ثبت طلاق، معافيت قابل اجرا بود.شيوع چنين اقداماتي منجر به اين شده است كه مسوولان كشور نسبت به آن موضع گيري و اين طلاق را رفتار مجرمانه تلقي كنند.در همين ارتباط «الهيار ملكشاهي» نماينده مجلس شوراي اسلامي بيان كرده است: كساني كه از اين طلاق هاي صوري استفاده مي كنند، هم محكوميت حبس دارند و هم جزاي نقدي دارند.


معافیت سربازی طلاق صوری:در هر صورت مي توان گفت كه بخشي از آمار طلاق هاي رسمي، طلاق صوري است و به نظر مي رسد كساني كه تن به اين نوع طلاق مي دهند، تنها افراد قانون گريز و هنجارشكن نيستند بلكه آنها از روي ناچاري و براي برون رفت از مشكلاتي بزرگتر، به پذيرش و تحمل يك مشكل كوچك مثل طلاق تن مي دهند.معافیت سربازی طلاق صوری: گاه زوجه راه برونرفت از مشكلات وام و قرض را طلاق صوري مي داند زيرا كه حقوق مستمري پدرش از دستمزد خودش بسيار بيشتر است و لاجرم تن به طلاق صوري مي دهد.

 

شرایط معافیت از سربازی طلاق پدر و مادر

معافیت سربازی طلاق صوری: مطابق با قوانین و شرایططلاق پدر و مادر می بایستی دارای مستندات لازم باشد تا مشمول بتواند از این طریق معافیت سربازی طلاق را دریافت کند.همچنین توجه کنید که نوع طلاق که توافقی باشد و یا از انواع دیگر طلاق باشد چندان مهم نبوده اما مشمول بایستی شرایط دیگری را نیز داشته باشد تا بتواند از معافیت از سربازی طلاق پدر و مادر استفاده کند.

معافیت سربازی طلاق صوری:از تاریخ طلاقپدر و مادر باید حداقل 30 ماه گذشته باشد.
فرد باید تک پسر باشد و بالای 18 سال سن داشته باشد.
فرد باید تا قبل از زمان طلاق پدر و مادر از خدمت سربازی غیبت نکرده باشد.
مادر فرد نباید پس از طلاق ازدواج کرده باشد.

 

 

طلاق صوری چیست؟

طلاق صوری چیست؟ طلاق صوری به طلاقی گفته می‌شود که هدف آن جدایی زوج نباشد و به نیت دیگری انجام شود. معمولاً در طلاق صوری زن و شوهر از نظر قانونی طلاق گرفته‌اند ولی با هم زندگی می‌کنند. از نظر فقه شیعه ازدواج و طلاق کاغذی بدون عقد شرعی و بدون رعایت شرایط آن اعتباری ندارد.معافیت سربازی طلاق صوری

همچنین در صورتی که پدر و مادر مشمول با هم توافق کنند که از هم جدا شوند و اقدام به طلاق کنند و پس از مدتی که مشکل شان بر طرف شد مجددا با هم ازدواج کنند، معافیت سربازی طلاق صوری:به نوعی طلاق صوری محسوب می شود. به علت شباهت بسیار با طلاق توافقی عده ای فکر می کنند که طلاق صوری همان طلاق توافقی است. معافیت سربازی طلاق صوری:در حالی که طلاق توافقی به این معناست که زن و شوهر به دلیل مشکلات و اختلافات با هم توافق میکنند که طلاق بگیرند. در طلاق صوری در واقع درست است که کاملا توافقی است اما کاملا ساختگی و بنا بر مصلحت است و فقط به این منظور انجام می شود که پس از مدتی دوباره با هم زندگی کنند. 

 

 

 " عزیزان خواننده توجه داشته باشید که ما در مقالات خود آخرین اخبار سربازی به اطلاع شما عزیزان میرسانیم "مشاوره تلفنی
https://s-moshaver.com